ALEX Z MNOŽÍRNY TOUŽÍ POZNAT NORMÁLNÍ ŽIVOT

15.12.2013 11:13

ALEX - cca 1 rok, 27cm v kohoutku, 9 kg

 

Alex pochází ze spontánní množírny v Pozďátkách, kde živořilo v otřesných podmínkách okolo 80 psů, z nichž mnozí nadále zůstávají na původním místě, protože v útulcích není místo  https://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy/250944-ochranci-zvirat-se-vratili-do-pozdatek-v-hrnci-nasli-11-stenat/). Spolu se 3 jeho kamarády či možná sourozenci jsme ho přijali před 10dny. Psi byli začervení, neočkovaní, měli svrab, fenky byly březí a všichni 4 pejsci byli extrémně plaší a na jakýkoli kontakt reagovali kousáním. 

Alex je typický představitel "množírenských" psů, není zvyklý na jakýkoli lidský kontakt a před lidmi utíká, krčí se a štěká na ně, nemá hygienické návyky, neumí na vodítku, zkrátka je nutné ho všemu naučit. Za 10 dní u nás si malinko zvyknul na přítomnost lidí, ale bude potřebovat ještě hodně péče a času, aby rozvinul svůj plný psí potenciál. Je to ale krásný, mladý pes, který může po úspěšné socializaci být skvělým a milým kamarádem svých adoptivních majitelů.

Pro Alexe hledáme trpělivé páníčky, ochotné věnovat čas socializaci pejska, který dosud nezažil nic dobrého, nezná lidské pohlazení ani základní radosti bežného psího života.