JAK A S ČÍM NÁM MŮŽETE POMOCI 

OBLASTÍ POMOCI JE HNED NĚKOLIK, KAŽDÝ MÁ JINÉ MOŽNOSTI A KAŽDÉMU VYHOVUJE NĚCO JINÉHO. I MALÁ POMOC JE PRO NÁS DŮLEŽITÁ!  

1.FINANČNÍ POMOC

Specializujeme se na psí staroušky, kterým zajišťujeme nadstandardní péči   - vytápěné bydlní v domácích podmínkách s volným přístupem na pozemek, bezkonkurenční veterinární péči v podobě obsáhlých preventivních vyšetření (pravidelné geriatrické profily, sono), doplňky stravy na posílení imunity, orgánů i kloubů (Artenax, Sanicell, Aptoflex, Alavis CBD, Liver..) a fyzioterapie (dornova metoda, masáže, aquaterapie). 

Na péči o psy nedostáváme žádné příspěvky od města a vysokou kvalitu jim můžeme poskytovat díky darům od jednotlivců či firem, kterým není osud opuštěných zvířat lhostejný a oceňují kvalitu péče jako my.

Máme několik druhů nákladů, některé pravidelné (pravidelná veterina - očkování, čipování, léky, kontroly chronických onemocnění, dále nájem za domek a pozemek, elektřina, topení, voda, odvoz odpadu), jiné nepravidelné/nárazové (veterinární péče akutních problémů, operace, kastrace, nutné opravy budovy, nákup nářadí, materiálu apod.). 

Všem dárcům na požádání vystavíme potvrzení o daru, které lze použít pro odpočet z daňového základu

Pokud náš útulek osobně neznáte a chcete se k nám před zasláním finančního příspěvku podívat, rádi Vás u nás uvítáme.

 

JAK  FINANČNĚ POMOCI:

 • Zasláním libovolné částky na účet 2400239001/2010  (bankovním převodem)
 • Jednoduše přes QR kód, který naskenujete ve Vašem internetovém bankovnictví:                  
 

 

 • Zasláním částky na vetrinu Trivet do našeho "fondu" 

​Veterina Trivet se již čtvrtým rokem obětavě stará o naše svěřence. Veterinární náklady patří mezi nejvyšší položky každého útulku, proto velmi uvítáme podporu touto formou. S Trivetem je možné se domluvit na zaslání libovolné částky nad 500 Kč do našeho fondu na č. účtu 1011047300/5500 (MVDr. Šeráková), do zprávy pro příjemce uvést "dar pro azyl Libeň"), ze kterého nám poté účtují provedené preventivní a léčebné zákroky na našich svěřencích (očkování, odčervení, čipování, léčba různých nemocí, kastrace, operace..). I na tento typ finančního příspěvku Vám rádi vystavíme daňové potvrzení. 

 

 • Nákupem přes GIVT, který vás nestoji NIC navíc

Tenhle způsob pomoci vás nestojí vůbec NIC, prostě jen nakoupíte za běžnou cenu a obchod přispěje vybrané organizaci procento z vámi utracené částky! Nejsnazší je si vytvořit účet a přidat si pomocníka Givt do prohlížeče, který běžně používáte (návod je TADY). Pak už se Vám pomocník automaticky sám nabízí i s vybranou organizací při jakémkoli nákupu u obchodníka, který Givt podporuje.
 

 • Virtuální podporou některého z našich pejsků,náklady použijeme na péči o vybraného pejska (krmení, doplňky, veterina) 

​Po vzájeném potvrzení vituální adopce Vám vystavíme "Certifikát virtuálního vlastnictví" pejska a zveřejníme Vaše jméno u zvoleného pejska

Napište nám nebo zavolejte s informací, kterého pejska byste rádi podporovali a na koho máme vystavit certifikát. Pak stačí už jen nastavit příkaz a je to.

 • Nákupem potřebného oproti faktuře - nutno domluvit předem, co je aktuálně potřeba (např. v zimě nám moc pomůže alespoň příspěvek na nákup dřeva na topení a v průběhu roku se mění potřeby veterinárního krmiva atd.)
 • Uspořádáním sbírky na náš azýlek

​Máte kolem sebe podobné lidi, jimž není osud zvířat v útulcích úplně lhostejný? Jste kreativní? Chcete si vyzkoušet svého obchodního ducha a své komunikační schopnosti? Pořádáte občas větší společenské sešlosti nebo akce?  - Zkuste uspořádat sbírku, může to být nejen pomoc dobré věci, ale i zábava , výzva a otestování vlastních schopností. 

 • ​Firemní sponzorství

Jste malá, střední či velká firma a máte vztah ke zvířatům? Máte ve svém okolí někoho, kdo vlastní firmu a má vztah ke zvířatům? Společenská odpovědnost je jedním z důležitých faktorů, podle kterých klienti soudí důvěryhodnoust a profesionalitu společností a firem.

Naše sdružení pomáhá nejen zvířatům v nouzi, ale spolupracujeme také s klienty sdružení, která podporují zapojení do běžného života pro lidi s tělesným a mentálním postižením. Kromě dobrého pocitu z pomoci dobré věci může být právě Vaše pomoc našemu sdružení tou správnou podporou Vašeho obchodu !

Kromě toho je samozřejmostí zveřejněníVaší firmy či loga na našich  webových stránkách a sociálních sítích a pro významné spozory také poděkování v periodikách, v nichž čas od času publikujeme své články. 

 

2. MATERIÁLNÍ POMOC

 Aktuální info zveřejňujeme ZDE
 • Krmivo

Stále máme v azýlku okolo 15 psů, kteří potřebují denně nakrmit.  Krmíme konzervami i granulemi, oceníme tedy obojí.  Vždy platí, že je lepší menší množství kvalitních granulí než velké množství nekvalitních.  Mimo speciální veterinární diety jejichž potřeba se mění dle aktuálních nemocí, krmíme téměř výhradně krmivem Brit Care nebo Brit Premium:

 • nejčastěji BRIT CARE (varianty Brit Care Lamb&Rice Adult Medium Breed, Brit Care Venison & Potato, Brit Care Adult Medium,Brit Care Senior All Breed Lamb & Rice, Brit Care Activity All Breed, Brit Care Light Turkey & Ric, CarniLove Salmon& White Fish, CarniLove North Sea Fish& Turkey)
 • případně také BRIT PREMIUM ( Lamb & Rice, Adult S, Adult M, Senior S, Senior M, Light, Senior M)
 •  

Všechny jmenované druhy granulí lze objednat v e-shopech a také koupit ve většině Pet Center a chovatelských potřeb.

 

  Nekrmíme "supermarketové" granule, které lze koupit ve většině potravinových supermarketů (běžné supermarketovky bez značky, ani Pedigree, Chappi, Friskies, Bono, Propesko, Clever....). Supermarketové granule nezřídka obsahují soli, barviva, obilné odpady a alergenní látky a jako takové způsobují zejména citlivým seniorům zažívací a další zdravotní potíže. Raději uvítáme 1 pytel kvalitního krmiva než plné auto "supermarketovek".

 

I konzervy preferujeme kvalitnější (Rinti, Animonda Gran Carno, Kuře s rybou v plechu, Belcando, Brit).

Budeme rádi, když nám před nákupem napíšete, abychom se domluvili na nejvhodnějším řešení dle našich aktuálních potřeb a vašich možností. 

 • Veterinární diety  

​čas od času máme psy, jejichž zdravotní stav vyžaduje krmení speciálními krmivy (tzv. veterinárními dietami). Tato krmiva jsou obzvlášť velkým zásahem do našeho rozpočtu, proto zejména u nich moc uvítáme dárce. Potřeby různých veterinárních diet se mění dle aktuálního zdravotního stavu psů, v tomto případě je vždy třeba se domluvit.

 

Možnosti dodání krmiva:

- vlastní dovoz - krmivo můžete sami koupit a dovézt na adresu azylu (Jeřábová 1, Praha 9)

- poštovní balík - krmivo lze také koupit v kterémkoli online obchodě a nechat zaslat balíkem na adresu azylu

- přijedeme - větší množství krmiva po Praze a blízkém okolí jsme schopni  po domluvě vyzvednout

 • Deky, matrace, pelíšky

 Uvítáme staré deky, podložky na spaní, staré podložky na cvičení.

 • Antiparazitika

Obojky proti klíštatům, spot-ony, spreje proti klíšťatům oceníme zejména od jara do podzimu, to jsou náklady na antiparazitika nejvyšší

 • Léky a dezinfekce pro psy

Upotřebíme zejména kloubní výživu (Alavis, Aptus Aptoflex, ChondroCan, Nutradyl), vitamíny a dezinfekci (Betadine, hypermangan..).

Ohledně léků na specifická onemocnění je lepší telefonická domluva     

 • Velké pytle na odpad (150 l)
 • Košťata, košťátka, lopaty, hrábě, staré nářadí (kleště, kladiva, šroubováky, pily) apod. (po domluvě a v omezeném množství)
 
 

 

        3. FYZICKÁ VÝPOMOC VE FORMĚ DOBROVOLNICTVÍ

  Oblasti pomoci:

 • Venčení 

Aktuálně máme plné kapacity a týdně desítky nabídek, takže další volné kapacity nemáme.               

 • Pomoc při avizovaných brigádách

​                    Brigády vždy vyhlašujeme zhruba 2 týdny s předstihem na našich webových i facebookových stránkách