MONTÍK ODJEL DOMŮ

12.05.2015 20:17

Dneska skvělá zpráva, náš malý asociálek Monty odcestoval natrvalo do nového, úžasného domova :). Vždycky máme velkou radost, když některý z našich svěřenců najde ten svůj nejlepší domov, ale zvlášť to potěší u psů, kteří mají z důvodu nějakého složitějšího chování, povahy nebo třeba i vyššího věku sníženou šanci na domov. Najít opravdu kvalitní trvalý domov není někdy snadné ani pro mladé, bezproblémové psy, natož pak pro psy, kteří potřebují nějaký speciální přístup a péči. 

Monty z nějakého důvodu trpěl (a ještě do značné míry trpí) extrémní nedůvěrou k lidem, a jeho strachové reakce při běžné manipulaci byly různé od útěku přes pomočení po pokousání lidí, kteří se ho pokoušeli dotknout. Z toho důvodu  nebyl v předchozím místě, kde strávil přes půl roku, již aktivně nabízen do adopce. U nás se po několika měsících socializace posunul, a i když některé projevy ještě přetrvávají, už nejsou tak silné ani časté a je zřejmé, že si hledá víc a víc cestu k lidem. 

Štestí se na něho usmálo v podobě skvělé rodiny, která má své zkušenosti s podobným chováním a mají víc než dostatek trpělivosti, lásky a zodpovědnosti k tomu, aby úspěšně dokončili Montyho socializaci.  Montík bydlí v domě kus za Prahou, k dispozici má dům se zahradou, smozřejmě teplý pelíšek ve svém křesle :) a stálou společnost.

Jsme za Montíka moc rádi, budeme dál sledovat jeho posuny a radovat se s ním z nového domova :)